«اگر یک جوانی به من پیوست از شروع کار تا روز آخر در کنار او هستم؛ اگر مشکلی پیش آمد می تواند به من زنگ یا ایمیل بزند و اگر لازم شد با هم جلسه می گذاریم.»

کارآفرین نمونه ایران: «اگر می خواهید پول در بیاورید و ثروتمند شوید، جایی بهتر از کشور ایران نداریم. کشورهای غربی مانند کشورهای کمونیستی هستند و پولی که به شما می دهند را تا قران آخرش پس می گیرند. سی سال پیش که من به آمریکا رفتم این کشور سرزمین فرصت ها بود یعنی من مستقیما از فرودگاه آمریکا به سر کار رفتم اما امروز مطلقا چنین فضایی در آمریکا نیست، چون نرخ بیکاری آن کشور هشت درصد است و پولی که به شما بدهند به هر طرفندی از شما پس می گیرند. شما یک ایرانی به من نشان بدهید که برای تحصیل به آمریکا رفته و امروز در آن جا پول دار باشد!».

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، دکتر علی اصغر جهانگیری، کار آفرین میهمان در اولین برنامه پایش بود که از شبکه اول سیما پخش شد. وی مردی است که با 50 سال کار و تلاش و نو آوری، کسب و کارهای متنوع و متعددی را پایه گذاری کرده است.
دکتر جهانگیری در سال 1342 در روستای کندلوس از توابع چالوس به دنیا آمد. وی در سال 1346 در رشته شیمی وارد دانشگاه تهران شد و پس از خدمت سربازی در سال 1350 برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت. جهانگیری با چشم پوشی از فرصت های عالی شغلی در آمریکا و برای کمک به اعتلای ایران و ایرانی پس از اتمام تحصیلات به کشور بازگشت.
بخش هایی از سخنان سرشار از روحیه و اراده این کارآفرین نمونه را با هم مرور می کنیم:
من فعالیت خود را از فروش آدامس خروس نشان در روستا شروع کردم تا بتوانم تجارت را بیاموزم و صد ها شغل ایجاد کنم.
ما ایرانی ها که در یک قرن از پول نفت خوردیم و سرمان گرم بود از سایر منابع کشور غافل ماندیم؛ کشورهایی که نفت و گاز نداشتند چگونه به این رفاه و ثروت و مکنت رسیدند؟ بدانید که میلیون ها فرصت و تجربه اجرا شده از سراسر جهان به صورت رایگان در اختیار ما است.
آیا یک جوان حتماً باید به اداره ثبت احوال برود، استخدام شود و 300 هزار تومان حقوق بگیرد؟! دردناک است که بچه های ما اینگونه فکر می کنند.
من طرحی به سازمان ملل دادم که به عنوان گزینه برتر انتخاب شد به نام "باشگاه اشتغال یا بانک اشتغال"، بیایید برای اولین بار در ایران باشگاهی تأسیس کنیم که برای هر ایرانی در هر سن و با هر سطحی از سواد و سرمایه، خود اشتغالی ایجاد کند تا این جوان بتواند روی پای خودش بایستد؛ الان من دارم این کار را به تنهایی انجام می دهم.
این بانکی که من طراحی کردم موجودیش پول نیست موجودیش ایده است و اگر یک جوانی به من پیوست از شروع کار تا روز آخر در کنار او هستم؛ اگر مشکلی پیش آمد می تواند به من زنگ یا ایمیل بزند و اگر لازم شد با هم جلسه می گذاریم.
هر جوانی توانمندی و پتانسیل خاص خود را دارد. ما در اتاق فکرمان به این جوان ها سه ایده پیشنهاد می دهیم و می گوییم هر کدام را که جاذبه بیشتری دارد انتخاب کند و بعد به او کمک می کنیم. 
من روی پشت بام خانه یک دانشجوی خودم 10 هزار گل گوشت خوار کاشتم و 200 میلیون تومان فروش کردیم.
دکتر جهانگیری در پایان از مردم و به خصوص جوانان کشورمان خواست با مراجعه به وب سایت www.kianetco.ir با وی تماس مستقیم داشته و از تجربیاتش استفاده کنند.