مدیرکل تشریفات مجلس شورای اسلامی با ذکر جزئیاتی از حضور بان‌کی‌مون در مجلس گفت: 19 نفر دبیرکل سازمان ملل را در این دیدار همراهی می‌کنند.طلوع فجر به نقل از خبر گزاری فارس :

«غلامرضا رسول‌زاده» مدیرکل تشریفات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،‌ در خصوص حضور دبیر کل سازمان ملل در پارلمان ایران اظهار داشت: بان‌کی‌مون دبیرکل سازمان ملل طی سفری که به تهران دارد روز چهارشنبه ساعت 13 با حضور در ساختمان مشروطه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

وی با بیان اینکه تعدادی از نمایندگان مجلس در این دیدار شرکت دارند، افزود: این اولین سفر بان کی مون بعد از 5 سال دبیر کلی وی بر سازمان ملل به تهران است و به دلیل اهمیت و جایگاه ویژه‌ای که بان کی مون برای پارلمان قائل است، قرار است با رئیس مجلس دیدار کند.

رسول‌زاده ادامه داد: دبیرکل سازمان ملل را در این دیدار 19 نفر همراهی می‌کنند که از جمله آنان آقایان «جفری فلتمن»، «لارسن» و خانم «کین» از مشاوران ارشد بان‌کی‌مون، خانم «ویدان» هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در تهران و آقای «نسیرکی» سخنگوی دبیر کل سازمان ملل خواهند بود.

مدیر کل تشریفات مجلس اظهار داشت: بان کی‌مون و لاریجانی از ساعت 13 تا 13:30 دیدار دو جانبه‌ای خواهند داشت که قرار است در این دیدار در خصوص مسائل بین‌المللی و سایر مسائل و همچنین استفاده از ظرفیت‌های پارلمانی بحث و گفت‌وگو شود و بعد از آن بان‌کی‌مون در ضیافت ناهار رئیس مجلس شرکت می‌کند.

رسول‌زاده خاطرنشان کرد: از هیئت رئیسه و کمیسیون امنیت ملی مجلس هم خواسته‌ایم تا افرادی را به نمایندگی از خود برای شرکت در این دیدار معرفی کنند.