طلوع فجر tag:http://toluefajr14.mihanblog.com 2020-02-22T06:49:57+01:00 mihanblog.com گالری عکس طلوع فجر 2012-08-28T09:45:44+01:00 2012-08-28T09:45:44+01:00 tag:http://toluefajr14.mihanblog.com/post/123 سرباز وطن
خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیاخرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا
]]>
پیشنهادات 10‌گانه بسیج به متولیان دیپلماسی و سیاست خارجی کشور 2012-08-28T08:11:11+01:00 2012-08-28T08:11:11+01:00 tag:http://toluefajr14.mihanblog.com/post/121 سرباز وطن معاونت روابط بین‌الملل بسیج مستضعفین در خصوص برگزاری اجلاس عدم تعهد بیانیه‌ای صادر و پیشنهاداتی را به متولیان دیپلماسی و سیاست خارجی کشور ارائه کرد.طلوع فجر به نقل از خبرگزاری فارس : معاونت روابط بین الملل بسیج مستضعفین در خصوص برگزاری اجلاس عدم تعهد بیانیه‌ای صادر کرد که متن کامل آن در ذیل آمده است. اجلاس کشورهای عضو جنبش غیرمتعهد‌ها که به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در حال برگزاری است و بزرگترین گردهم‌آیی دیپلماتیک تاریخ کشورمان محسوب می‌شود، در صحنه معادلات و چانه‌زنی‌های بین معاونت روابط بین‌الملل بسیج مستضعفین در خصوص برگزاری اجلاس عدم تعهد بیانیه‌ای صادر و پیشنهاداتی را به متولیان دیپلماسی و سیاست خارجی کشور ارائه کرد.طلوع فجر به نقل از خبرگزاری فارس :

معاونت روابط بین الملل بسیج مستضعفین در خصوص برگزاری اجلاس عدم تعهد بیانیه‌ای صادر کرد که متن کامل آن در ذیل آمده است.

اجلاس کشورهای عضو جنبش غیرمتعهد‌ها که به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در حال برگزاری است و بزرگترین گردهم‌آیی دیپلماتیک تاریخ کشورمان محسوب می‌شود، در صحنه معادلات و چانه‌زنی‌های بین المللی حائز اهمیت بسیاری می باشد.

تحولات جاری منطقه‌ای، امواج نوین بیداری اسلامی و تغییر محسوس معادلات قدرت بین المللی همه در زمره عواملی قرار دارند که تاثیر تعیین کننده‌ای در رویکرد دیپلماتیک کشورهای مستقل و غیر متعهد دارند. بر این اساس استفاده از ظرفیت و موقعیت ویژه اجلاس تهران به منظور جهت‌گیری مناسب موضعی و عقیدتی اعضای عدم تعهد در قبال تغییرات و تحولات شگرف منطقه‌ای و بین المللی می‌بایست به عنوان اولویت اصلی متولیان دیپلماسی کشورمان قرار گیرد.


لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید
]]>
19 نفر دبیرکل سازمان ملل را همراهی می‌کنند/ ضیافت ناهار لاریجانی برای بان‌کی‌مون 2012-08-28T08:09:11+01:00 2012-08-28T08:09:11+01:00 tag:http://toluefajr14.mihanblog.com/post/120 سرباز وطن مدیرکل تشریفات مجلس شورای اسلامی با ذکر جزئیاتی از حضور بان‌کی‌مون در مجلس گفت: 19 نفر دبیرکل سازمان ملل را در این دیدار همراهی می‌کنند.طلوع فجر به نقل از خبر گزاری فارس : «غلامرضا رسول‌زاده» مدیرکل تشریفات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،‌ در خصوص حضور دبیر کل سازمان ملل در پارلمان ایران اظهار داشت: بان‌کی‌مون دبیرکل سازمان ملل طی سفری که به تهران دارد روز چهارشنبه ساعت 13 با حضور در ساختمان مشروطه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و مدیرکل تشریفات مجلس شورای اسلامی با ذکر جزئیاتی از حضور بان‌کی‌مون در مجلس گفت: 19 نفر دبیرکل سازمان ملل را در این دیدار همراهی می‌کنند.طلوع فجر به نقل از خبر گزاری فارس :

«غلامرضا رسول‌زاده» مدیرکل تشریفات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،‌ در خصوص حضور دبیر کل سازمان ملل در پارلمان ایران اظهار داشت: بان‌کی‌مون دبیرکل سازمان ملل طی سفری که به تهران دارد روز چهارشنبه ساعت 13 با حضور در ساختمان مشروطه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

وی با بیان اینکه تعدادی از نمایندگان مجلس در این دیدار شرکت دارند، افزود: این اولین سفر بان کی مون بعد از 5 سال دبیر کلی وی بر سازمان ملل به تهران است و به دلیل اهمیت و جایگاه ویژه‌ای که بان کی مون برای پارلمان قائل است، قرار است با رئیس مجلس دیدار کند.

رسول‌زاده ادامه داد: دبیرکل سازمان ملل را در این دیدار 19 نفر همراهی می‌کنند که از جمله آنان آقایان «جفری فلتمن»، «لارسن» و خانم «کین» از مشاوران ارشد بان‌کی‌مون، خانم «ویدان» هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در تهران و آقای «نسیرکی» سخنگوی دبیر کل سازمان ملل خواهند بود.

مدیر کل تشریفات مجلس اظهار داشت: بان کی‌مون و لاریجانی از ساعت 13 تا 13:30 دیدار دو جانبه‌ای خواهند داشت که قرار است در این دیدار در خصوص مسائل بین‌المللی و سایر مسائل و همچنین استفاده از ظرفیت‌های پارلمانی بحث و گفت‌وگو شود و بعد از آن بان‌کی‌مون در ضیافت ناهار رئیس مجلس شرکت می‌کند.

رسول‌زاده خاطرنشان کرد: از هیئت رئیسه و کمیسیون امنیت ملی مجلس هم خواسته‌ایم تا افرادی را به نمایندگی از خود برای شرکت در این دیدار معرفی کنند.]]>
مطمئنیم ایران اهداف جنبش را با قدرت دنبال می‌کند 2012-08-28T08:00:30+01:00 2012-08-28T08:00:30+01:00 tag:http://toluefajr14.mihanblog.com/post/119 سرباز وطن قائم مقام وزیر خارجه مصر گفت: مطمئنیم که برادران ایرانی ما اهداف جنبش را با قدرت دنبال می‌کنند و دستاوردهای آن در 50 سال گذشته را به خوبی پیش می‌برند.طلوع فجر به نقل از خبرگزاری فارس : "رمزی عزالدین رمزی" قائم مقام وزیر خارجه مصر در نشست افتتاحیه وزرای جنبش عدم تعهد در سخنانی با عذرخواهی از عدم حضور وزیر خارجه این کشور در اجلاس تهران از استقبال گرم کشورمان و همچنین برگزاری خوب این نشست تشکر کرد. وی با بیان اینکه این  اجلاس در دورانی تشکیل می‌شود که عرصه بین‌المللی ل قائم مقام وزیر خارجه مصر گفت: مطمئنیم که برادران ایرانی ما اهداف جنبش را با قدرت دنبال می‌کنند و دستاوردهای آن در 50 سال گذشته را به خوبی پیش می‌برند.طلوع فجر به نقل از خبرگزاری فارس :


"رمزی عزالدین رمزی" قائم مقام وزیر خارجه مصر در نشست افتتاحیه وزرای جنبش عدم تعهد در سخنانی با عذرخواهی از عدم حضور وزیر خارجه این کشور در اجلاس تهران از استقبال گرم کشورمان و همچنین برگزاری خوب این نشست تشکر کرد.

وی با بیان اینکه این  اجلاس در دورانی تشکیل می‌شود که عرصه بین‌المللی لحظات حساسی را پشت سر می‌گذارد، یادآور شد: این تغییرات باید منطقه و سازمان‌های بین‌المللی را بر آن دارد که با تغییرات و اصلاحات منافع همه کشورها را به نحوی تامین کنند.

قائم مقام وزیر خارجه مصر شعار در نظر گرفته شده برای این اجلاس یعنی مدیریت مشترک جهانی برای ایجاد صلح در جهان را یک شعار خوب خوانده و یادآور شد: مهم این است که اجلاس توصیه‌های مشخصی داشته باشد تا سران کشورها این توصیه‌ها را دریافت کرده و موضوع اصلاحات در سازمان ملل را پیگیری کند. خلع سلاح جهانی، پیشبرد دموکراسی در جهان و حل بحران‌های منطقه‌ای و بین‌المللی که در راس همه آنها آرمان فلسطین است، از جمله این توصیه‌ها است. آرمان فلسطین همچنان مرکز فعالیت‌های جنبش است.

رمزی ادامه داد: ما آرمان فلسطین را بر پایه سرزمین قدس شریف و سرزمین‌های 1967 دنبال می‌کنیم.

وی موفقیت جنبش را به وحدت کشورهای عضو وابسته خواند و یادآور شد: ما باید با وحدت پیش برویم، بدون اینکه از اصول ثابت جنبش عدول کنیم.

قائم مقام وزیر خارجه مصر با اشاره به تلاش‌های این کشور طی 3 سال ریاست بر این اجلاس برای پیشبرد اهداف جنبش خاطرنشان کرد: انقلاب 25 ژانویه مصر باعث شد تا در مسیر خود مصمم‌تر شویم و اهداف ثابت جنبش را با جدیت بیشتری دنبال کنیم که ایجاد نظام بین‌المللی شفاف، باثبات و دموکراتیک است.

رمزی با اشاره به انتقاد ریاست جنبش به تهران گفت: مطمئن هستیم که برادران ایرانی‌مان می‌توانند اهداف جنبش را پیش برده و دستاوردهای آن طی 50 سال گذشته را دنبال کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تشکر از تلاش‌های محمد مهدی آخوندزاده دبیر اجلاس کارشناسان عدم تعهد برای به سرانجام رساندن پیش نویس در قبال مواضع جنبش درباره مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دنیا دارد، گفت: این پیش نویس وظیفه اجلاس وزرای خارجه را تسهیل کرده و کمک می‌کند به گفت‌وگوها برای مدیریت مشترک جهانی.

قائم مقام وزیر خارجه مصر ادامه داد: آرزومندیم که نقش جنبش در عرصه بین‌المللی را همچنان تداوم بخشیم.

رمزی با بیان اینکه برای ایجاد صلح دائم در جهان باید به جنبه‌های اقتصادی توجه بیشتری کرد که جنبه‌های سیاسی و اجتماعی نیز در پی آن تامین می‌شود، یادآور شد: در رابطه با تحقق صلح در جهان،‌ چالش‌هایی وجود دارد که تجاوز به کشورها یکی از آنهاست.

وی با ذکر این نکته که برای توسعه نهادهای بین‌المللی و اصلاح آنها سازوکارهایی نیاز است تا از گسترش بحران‌ها جلوگیری شود، اظهار داشت: با استفاده از همه نهادهای ذیربط منطقه‌ای و بین‌المللی باید تلاش کرد که صلحی جامع‌تر و دنیایی دموکراتیک‌تر ایجاد کرد. جنبش عدم تعهد برای ایفای نقش بهتر سازمان ملل باید نقش موثرتری داشته باشد.

قائم مقام وزیر خارجه مصر با اشاره به اینکه منافع جنبش باید در عرصه بین‌المللی حفظ و تلاش شود و کشورهایی که از بحران‌های منطقه‌ای آسیب بیشتری را دیده‌اند حمایت شوند، خاطرنشان کرد: شورای امنیت برای ایجاد عدالت بیشتر و تحقق صلح در جهان باید اصلاحاتی را داشته باشد.


]]>
«دهه کرامت» زمان برگزاری مسابقات قرآن کریم اوقاف استان تهران 2012-08-28T07:59:18+01:00 2012-08-28T07:59:18+01:00 tag:http://toluefajr14.mihanblog.com/post/118 سرباز وطن مدیر روابط‌عمومی اداره‌کل اوقاف و امورخیریه استان تهران با اشاره به برگزاری مسابقات قرآن کریم استان تهران در دهه کرامت گفت: ثبت‌نام این مسابقات تا 25 شهریور‌ماه ادامه دارد.طلوع فجر به نقل از خبر گزاری فارس : «سیدمصطفی مجیدی» مدیر روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار قرآنی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به ادامه ثبت‌نام سی و پنجمین دوره مسابقات حفظ، قرائت، ترتیل و مفاهیم قرآن کریم تا 25 شهریور ماه سال جاری گفت: این مسابقات در رشته‌های مدیر روابط‌عمومی اداره‌کل اوقاف و امورخیریه استان تهران با اشاره به برگزاری مسابقات قرآن کریم استان تهران در دهه کرامت گفت: ثبت‌نام این مسابقات تا 25 شهریور‌ماه ادامه دارد.طلوع فجر به نقل از خبر گزاری فارس :

«سیدمصطفی مجیدی» مدیر روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار قرآنی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به ادامه ثبت‌نام سی و پنجمین دوره مسابقات حفظ، قرائت، ترتیل و مفاهیم قرآن کریم تا 25 شهریور ماه سال جاری گفت: این مسابقات در رشته‌های قرائت، حفظ 1، 2، 5، 10، 20 و کل، ترتیل و مفاهیم قرآن کریم از 4 لغایت 14 مهرماه 1391، همزمان با «دهه کرامت» برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هیچ محدودیت فنی برای ثبت‌نام در این مسابقات وجود ندارد اظهار داشت: متسابقین شرکت‌کننده در دو گروه سنی شکوفه‌ها (زیر 16 سال) و بزرگسال (بالای 16 سال) در دو بخش خواهران و برادران به رقابت می‌پردازند، همچنین علاقه‌مندان برای شرکت در این دوره از مسابقات می‌توانند تا تاریخ 25 شهریورماه با مراجعه به نزدیک‌ترین ادارات اوقاف و امورخیریه استان و امامزاده‌های محل سکونت خود نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

مدیر روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان تهران با اشاره به شرکت 110 هزار نفر در مسابقات سال گذشته گفت: پیش‌بینی ما این است که امسال حدود 150 هزار نفر برای شرکت در مسابقات استان تهران ثبت‌نام کنند، همچنین نفرات برتر این مسابقات و سایر استان‌ها به همراه نفرات دوم به بعد مسابقات سراسری سال گذشته به مسابقات کشوری راه پیدا می‌کنند.


]]>
مشاور کتاب از راه رسید/ با هزار تومان صاحب کتاب شوید 2012-08-28T07:52:08+01:00 2012-08-28T07:52:08+01:00 tag:http://toluefajr14.mihanblog.com/post/117 سرباز وطن معاون توسعه کتاب و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از افتتاح «سامانه مشاوره کتاب» طی ماه آینده خبرداد.طلوع فجر به نقل از گزارش خبرگزاری فارس : مجدالدین معلمی، معاون توسعه کتاب و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره ماحصل فعالیت‌های شش‌ماهه نخست و برنامه‌های پیش‌رو نهاد اظهار داشت: یک وظیفه دائمی داریم که خرید منابع برای کتابخانه‌های عمومی و بروز رسانی منابع است.   * تجهیز کتابخانه‌ها 
معاون توسعه کتاب و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از افتتاح «سامانه مشاوره کتاب» طی ماه آینده خبرداد.طلوع فجر به نقل از گزارش خبرگزاری فارس :

مجدالدین معلمی، معاون توسعه کتاب و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره ماحصل فعالیت‌های شش‌ماهه نخست و برنامه‌های پیش‌رو نهاد اظهار داشت: یک وظیفه دائمی داریم که خرید منابع برای کتابخانه‌های عمومی و بروز رسانی منابع است.

 

تجهیز کتابخانه‌ها به سفارش اعضا از طریق سامانه «کتاب من»

وی ادامه داد: تقریبا امسال 6 میلیارد تومان خرید قطعی منابع داشتیم که برای کل کتابخانه‌های سراسر کشور هزینه شد.

معاون توسعه کتاب و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تصریح کرد: یک میلیارد تومان خرید منابع به درخواست خود اعضا انجام شد؛ یعنی اعضا از طریق سامانه «کتاب من» کتاب‌های مورد نیاز خود را که در کتابخانه‌ها موجود نیست درخواست می‌دهند و ما آنها را خریداری می‌کنیم، از این رو طی 6 ماهه نخست سال تقریبا یک میلیارد تومان خرید کتاب به درخواست اعضا در کتابخانه‌های عمومی صورت گرفت.لطفه به ادامه مطلب مراجعه فرمایید
]]>
از واکنش تند مفتی مصر علیه وهابیون تا واکنش سلفی‌ها 2012-08-28T07:46:40+01:00 2012-08-28T07:46:40+01:00 tag:http://toluefajr14.mihanblog.com/post/116 سرباز وطن واکنش‌ها به تخریب حرم نواده امام حسن مجتبی(ع) در لیبی در سالروز تخریب قبور ائمه بقیع(ع) بسیار است به گونه‌ای که مفتی مصر علیه وهابیون واکنش تندی نشان داده و سلفی‌ها هم نتوانسته‌اند بدون واکنش از کنار آن عبور کنند.طلوع فجر به نقل از گزارش خبرنگار فرهنگی فارس :در پی تخریب مقبره و حرم «عبدالسلام الاسمر» از نوادگان امام حسن مجتبی(ع) از معروف‌ترین امامزادگان قاره آفریقا در «زلتان» لیبی بسیاری از علما و رهبران مصری این اقدام وهابیون را به شدت محکوم کردند.   مفتی مصر: و واکنش‌ها به تخریب حرم نواده امام حسن مجتبی(ع) در لیبی در سالروز تخریب قبور ائمه بقیع(ع) بسیار است به گونه‌ای که مفتی مصر علیه وهابیون واکنش تندی نشان داده و سلفی‌ها هم نتوانسته‌اند بدون واکنش از کنار آن عبور کنند.طلوع فجر به نقل از گزارش خبرنگار فرهنگی فارس :
در پی تخریب مقبره و حرم «عبدالسلام الاسمر» از نوادگان امام حسن مجتبی(ع) از معروف‌ترین امامزادگان قاره آفریقا در «زلتان» لیبی بسیاری از علما و رهبران مصری این اقدام وهابیون را به شدت محکوم کردند.

 

مفتی مصر: وهابیون خوارج زمان و سگ‌های جهنم هستند

 

بنابر این گزارش در مهمترین واکنش شیخ علی جمعه مفتی اعظم مصر در بیانیه‌ای به نام دارالافتاء مصر که مرکزی دولتی محسوب می‌شود این اقدام را محکوم کرد.

مفتی مصر در این بیانیه که رسانه‌های مصری آن را با شدید توصیف کرده اند، حمله کنندگان وهابی و تخریب این حرم را «خوارج زمانه و سگ‌های جهنم» خوانده که «برای افساد در زمین تلاش می‌کنند و بیوت الهی و مقدسات مسلمانان را تخریب می‌کنند و به حرمت اولیای الهی جسارت می‌کنند و میراث اسلامی را به آتش می‌کشند و به دنبال آن هستند که مردم لیبی را به جنگ داخلی و مذهبی وارد کنند».

علی جمعه این حرکت وهابیون را اقدامی مجرمانه و جاهلانه خوانده و از همه مسلمانان خواسته است که در قول و عمل در برابر آنان بایستند و از مسئولان لیبیایی نیز خواسته که حد محاربه را بر آنها جاری کند چراکه آنها مبلغان گمراهی و تکفیر مسلمانان هستند که با زبان خود آتش فتنه مذهبی را روشن کرده‌اند.

 

لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید
]]>
حمله یهودی ها به یاد بود هولو کاست 2012-06-28T05:40:47+01:00 2012-06-28T05:40:47+01:00 tag:http://toluefajr14.mihanblog.com/post/115 سرباز وطن حمله یهودی ها به یاد بود هولو کاست/تبانی صهیونیست ها با هیتلر برای تاسیس اسرائیل/ مجازات به خاطر سقط جنین سایت بی بی سی از درگیری بین یهودیان اسرائیل با صهیونیست ها گزارش داد. سه فرد یهودی به موزه یادبود هولوکاست حمله کردند. سخنگوی پلیس اسرائیل گفت که این سه نفر به خرابکاری در این محل و چند مکان دیگر در بیت المقدس اعتراف کرده‌اند.قرار است این افراد امروز در دادگاه حاضر شونداین افراد بر روی دیوار موزه یادبود قربانیان هولوکاست، شعارهایی چون "اگر هیتلر نبود، صهیونیست‌ها او را ابداع می‌کردند" حمله یهودی ها به یاد بود هولو کاست/تبانی صهیونیست ها با هیتلر برای تاسیس اسرائیل/ مجازات به خاطر سقط جنین
سایت بی بی سی از درگیری بین یهودیان اسرائیل با صهیونیست ها گزارش داد.

سه فرد یهودی به موزه یادبود هولوکاست حمله کردند.
سخنگوی پلیس اسرائیل گفت که این سه نفر به خرابکاری در این محل و چند مکان دیگر در بیت المقدس اعتراف کرده‌اند.
قرار است این افراد امروز در دادگاه حاضر شوند

این افراد بر روی دیوار موزه یادبود قربانیان هولوکاست، شعارهایی چون "اگر هیتلر نبود، صهیونیست‌ها او را ابداع می‌کردند" نوشته بودند.
به نوشته بی بی سی؛ برخی یهودی‌ ها با موجودیت کشور مستقل یهود تا زمان آمدن ماشیح (منجی) مخالف هستند و وجود چنین کشوری را مشروع نمی دانند.
گروهی از این افراد هم می‌گویند که نباید از هولوکاست برای توجیه ایجاد کشور اسرائیل استفاده شود و نفس ایجاد کشور اسرائیل اساسا با مذهب یهودیت در تضاد است.
تعدادی هم بر این باورند که بنیانگذاران اسرائیل برای ایجاد یک کشور یهودی، با هیتلر تبانی کردند

مجازات مقامات محلی چین به دلیل اجبار به سقط جنین
رسانه های دولتی چین گفته اند که یک مقام دولتی در استان شانسی در شمال چین در ارتباط با ماجرای اجبار یک زن باردار به سقط جنین از سمت خود برکنار و چند کارمند محلی به همین دلیل مجازات شده اند.
گزارش های رسانه های همگانی در چین و خارج حاکی از آن بود که مقامات محلی این زن را به دلیل تخطی از قانون تک فرزندی، در هفتمین ماه حاملگی مجبور به سقط جنین کردند اما دقایقی پس از این سقط جنین اجباری، شوهر این زن تصویر همسرش و جنین سقط شده اما کاملا شکل گرفته او را در شبکه اینترنت قرار داد.
ماه گذشته، چن گوانگ چنگ، ناراضی چینی که به دلیل انتقاد از نحوه کنترل جمعیت در چین مدتی را در زندان و حبس خانگی به سر برده بود، پس از پناهندگی به سفارت آمریکا در پکن، توانست موافقت مقامات چینی را برای سفر خود و خانواده اش به آمریکا به دست آورد.
]]>
علی مطهری محاکمه می شود 2012-06-18T19:18:50+01:00 2012-06-18T19:18:50+01:00 tag:http://toluefajr14.mihanblog.com/post/111 سرباز وطن یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران امروز اعلام کرد که این نهاد از «علی مطهری» نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، به خاطر 'متهم کردن سپاه پاسداران به دخالت در انتخابات مجلس نهم' شکایت کرده است.یکشنبه 28خرداد (June.17) در پایگاه اینترنتی "رادیوفردا" (RadioFarda) منعکس شد، یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران امروز اعلام کرد که این نهاد از "علی مطهری" نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، به خاطر "متهم کردن سپاه پاسداران به دخالت در انتخابات مجلس نهم" شکایت کرده است.بر اساس این گزارش، سردار "مسعود ج یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران امروز اعلام کرد که این نهاد از «علی مطهری» نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، به خاطر 'متهم کردن سپاه پاسداران به دخالت در انتخابات مجلس نهم' شکایت کرده است.

یکشنبه 28خرداد (June.17) در پایگاه اینترنتی "رادیوفردا" (RadioFarda) منعکس شد، یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران امروز اعلام کرد که این نهاد از "علی مطهری" نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، به خاطر "متهم کردن سپاه پاسداران به دخالت در انتخابات مجلس نهم" شکایت کرده است.
بر اساس این گزارش، سردار "مسعود جزایری" معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، با اشاره به اظهارات علی مطهری گفت: «برای شخصی که نسبت به سپاه هتاکی کرده است و اتهامات دروغ نسبت داده، طرح دعوا شده است تا تکلیف این گونه افراد را دادگاه مشخص کند.»
رادیوفردا خاطرنشان کرد: «علی مطهری حدود یک ماه پیش در نطق پیش از دستور خود در نشست مجلس هشتم، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به دخالت در انتخابات مجلس نهم متهم کرده و گفته بود که دخالت سپاه در بسیاری از حوزه های انتخابیه مشهود بود و بسیاری از کاندیداها، چه آن ها که در حوزه ها رأی آوردند و چه کسانی که رأی نیاوردند، این واقعیت را تأیید می کنند. به گفته او، سپاه پاسداران به صورتی جدی از کاندیداهای مورد نظر خود حمایت می کرد.»
به نوشته این وب سایت، سرتیپ دوم پاسدار "رمضان شریف" مسؤول روابط عمومی کل سپاه، در واکنش به اظهارات مطهری تهدید کرده بود که سپاه حق پیگرد حقوقی مدعیان دخالت این نهاد در انتخابات را برای خود محفوظ می‌داند. وی هر گونه دخالت سپاه در انتخابات مجلس نهم را رد کرده و گفته بود: «اینکه هرازگاهی برخی اشخاص و جریان‌ها با طرح ادعاهای غیرواقعی و نخ‌نما شده، فرصتی را برای ضدانقلاب و رسانه‌های بیگانه فراهم آورند تا هجمه علیه سپاه را مهندسی و عملیاتی کنند، اقدام ناپسندی است که علاقمندان به انقلاب و نظام به آن به دیده تأمل و تردید نگاه می‌کنند.»
وب سایت یادشده همچنین اضافه کرد: «اظهارات آقای مطهری با واکنش مثبت برخی از افراد و نمایندگانی که خود را "اصلاح طلب" می خوانند نیز روبرو شد. در همین رابطه، "مصطفی کواکبیان" نماینده سمنان در مجلس هشتم که موفق به ورود به مجلس نهم نشد، اظهاراتی مشابه علی مطهری درباره دخالت سپاه در انتخابات مطرح کرد. وی روز دوم خردادماه در نطق قبل از ‌دستور خود در مجلس گفت که مستنداتی مبنی بر دخالت سپاه پاسداران در انتخابات اخیر مجلس دارد و خواستار تشکیل هیأتی شد تا این مستندات را بررسی کند.
پایگاه اینترنتی رادیوفردا در انتها نوشت: «هنوز مشخص نیست که با توجه به مصونیت پارلمانی آقای مطهری، پرونده شکایت از وی در قوه قضائیه به جریان خواهد افتاد یا رسیدگی به آن به پس از پایان دوره چهارساله نمایندگی او موکول خواهد شد؟»

]]>
نجات یک کشتی آمریکایی توسط ناوگروه نیروی دریایی ایران 2012-05-24T20:52:11+01:00 2012-05-24T20:52:11+01:00 tag:http://toluefajr14.mihanblog.com/post/109 سرباز وطن یک فروند کشتی تجاری آمریکایی از حمله دزدان دریایی خیلج عدن در امان ماند.ه نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، یک فروند کشتی تجاری با ملیت آمریکایی به نام MAERSK TEXAS در محدوده دریایی عمان مورد حمله چندین فروند قایق دزدان دریایی قرار گرفت.به دنبال درخواست کمک کشتی آمریکایی، ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که در حال انجام ماموریت و گشتزنی در منطقه بود، به سمت کشتی آمریکایی عزیمت و ضمن برقراری تماس جهت کمک رسانی اعلام آمادگی کرد و قایق‌های مهاجم به محض مشاهده ناوگروه ایرانی از مح یک فروند کشتی تجاری آمریکایی از حمله دزدان دریایی خیلج عدن در امان ماند.

ه نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، یک فروند کشتی تجاری با ملیت آمریکایی به نام MAERSK TEXAS در محدوده دریایی عمان مورد حمله چندین فروند قایق دزدان دریایی قرار گرفت.

به دنبال درخواست کمک کشتی آمریکایی، ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که در حال انجام ماموریت و گشتزنی در منطقه بود، به سمت کشتی آمریکایی عزیمت و ضمن برقراری تماس جهت کمک رسانی اعلام آمادگی کرد و قایق‌های مهاجم به محض مشاهده ناوگروه ایرانی از محدوده متواری شده و کشتی آمریکایی ضمن تشکر از اقدام به موقع نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در سلامت کامل به مقصد مورد نظر عزیمت کرد.

]]>
رهبر معظم انقلاب: جبهه استکبار رو به ضعف و اضمحلال است 2012-05-23T23:27:09+01:00 2012-05-23T23:27:09+01:00 tag:http://toluefajr14.mihanblog.com/post/108 سرباز وطن فرمانده معظم کل قوا فرمودند: ملت پیشگام ایران در دهه پیشرفت و عدالت حرکت پرشتاب خود را به سوی پیشرفت های بیشتر و تحقق عدالت ادامه می دهد و جبهه ظلم و استکبار و زورگویی برخلاف هیاهوی ظاهری، رو به ضعف و اضمحلال است. به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، همزمان با اولین روز از ماه رجب و سالروز میلاد حضرت امام محمد باقر(ع)  و همزمان با سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر، امروز مراسم دانش آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین(ع) با حضور حضرت آ فرمانده معظم کل قوا فرمودند: ملت پیشگام ایران در دهه پیشرفت و عدالت حرکت پرشتاب خود را به سوی پیشرفت های بیشتر و تحقق عدالت ادامه می دهد و جبهه ظلم و استکبار و زورگویی برخلاف هیاهوی ظاهری، رو به ضعف و اضمحلال است.


 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، همزمان با اولین روز از ماه رجب و سالروز میلاد حضرت امام محمد باقر(ع)  و همزمان با سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر، امروز مراسم دانش آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین(ع) با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.

 

فرمانده کل قوا در ابتدای ورود به دانشگاه امام حسین(ع)، با حضور در مزار شهدای گمنام و قرائت فاتحه یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را گرامی داشتند.

 

رهبر انقلاب اسلامی سپس از یگانهای حاضر در میدان سان دیدند.


]]>
اولین بالگرد "کبرای ملی" با قابلیت‌های مدرن رزمی رونمایی می‌شود 2012-05-23T23:24:40+01:00 2012-05-23T23:24:40+01:00 tag:http://toluefajr14.mihanblog.com/post/107 سرباز وطن جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش از بکارگیری اولین بالگرد کبرای ملی در رزمایش تخصصی هوانیروز خبر داد.امیر کیومرث حیدری جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برگزاری اولین رزمایش تخصصی هوانیروز در آینده نزدیک، آن را "جشنواره خودکفایی ارتش در حوزه بالگردی" عنوان کرد و گفت: هوانیروز در گذشته وابستگی زیادی به کشورهای سازنده بالگرد داشت اما به همت متخصصان و نیروهای کارآمد حاضر در نیروی زمینی ارتش، این وابستگی به طور مطلق قطع شده و ما با اتکا به نیروهای بومی می‌ جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش از بکارگیری اولین بالگرد کبرای ملی در رزمایش تخصصی هوانیروز خبر داد.

امیر کیومرث حیدری جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برگزاری اولین رزمایش تخصصی هوانیروز در آینده نزدیک، آن را "جشنواره خودکفایی ارتش در حوزه بالگردی" عنوان کرد و گفت: هوانیروز در گذشته وابستگی زیادی به کشورهای سازنده بالگرد داشت اما به همت متخصصان و نیروهای کارآمد حاضر در نیروی زمینی ارتش، این وابستگی به طور مطلق قطع شده و ما با اتکا به نیروهای بومی می‌توانیم تمامی اقدامات در حوزه تعمیر و نگهداری بالگردها را انجام دهیم.

حیدری با بیان اینکه در این رزمایش برای اولین بار بالگرد نظامی ملی مجهز به انواع تسلیحات کالیبر و موشکی به کارگیری خواهد شد، درخصوص ویژگی‌های این بالگرد نیز گفت: بالگرد مذکور از نوع نظامی و نسل پیشرفته بالگردهای 209 یا همان کبری است که به انواع تسلیحات کالیبری و موشکی ساخت داخل نیز مجهز است.

وی ادامه داد: تمام مراحل طراحی و ساخت این بالگرد در داخل انجام شده و در برخی موارد حتی از بالگردهای آپاچی نیز قابلیت بهتری دارد.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین از تست و آزمایش انواع تسلیحات مدرن ضدبالگرد و ضدزره موجود در نزاجا در این رزمایش خبر داد.

]]>
تجمع مقابل سفارت آلمان در اعتراض به پناهندگی خواننده هتاک 2012-05-23T23:23:08+01:00 2012-05-23T23:23:08+01:00 tag:http://toluefajr14.mihanblog.com/post/106 سرباز وطن جمعی از مردم و خانواده‌های شهدا با حضور در مقابل سفارت آلمان نسبت به پناهندگی شاهین نجفی از سوی دولت آلمان اعتراض کردند.جمعی از مردم و خانواده‌های شهدا با حضور در مقابل سفارت آلمان نسبت به پناهندگی شاهین نجفی - خواننده هتاکی که به ساحت مقدس امام هادی (ع) توهین کرد - از سوی دولت آلمان اعتراض کردند.تجمع‌کنندگان با شعارهای «الله اکبر»، «خواننده شیطانی اعدام باید گردد»، «جیره‌خوار استکبار اعدام باید گردد»، «خواننده استکبار اعدام باید گردد» خشم خود را نسبت به اقدام این خواننده هتاک اعلام کردند.همچنین جمعی از مردم و خانواده‌های شهدا با حضور در مقابل سفارت آلمان نسبت به پناهندگی شاهین نجفی از سوی دولت آلمان اعتراض کردند.

جمعی از مردم و خانواده‌های شهدا با حضور در مقابل سفارت آلمان نسبت به پناهندگی شاهین نجفی - خواننده هتاکی که به ساحت مقدس امام هادی (ع) توهین کرد - از سوی دولت آلمان اعتراض کردند.

تجمع‌کنندگان با شعارهای «الله اکبر»، «خواننده شیطانی اعدام باید گردد»، «جیره‌خوار استکبار اعدام باید گردد»، «خواننده استکبار اعدام باید گردد» خشم خود را نسبت به اقدام این خواننده هتاک اعلام کردند.

همچنین مردم با کاغذها و بنرهایی که روی آن‌ها جملاتی چون «اعدام تو را می‌‌خواند»، «شاهین نجفی را به ایران برگردانید»، «دلقک صهیونیستی» و ... نقش بسته بود، خواستار بازگشت این خواننده هتاک به کشور شدند.

]]>
کلیپ به زودی مرگ - +حامیان شاهین نجفی مرتد چقدر مسلمانند؟(توهین به امام هادی علیه السلام ) 2012-05-20T20:05:45+01:00 2012-05-20T20:05:45+01:00 tag:http://toluefajr14.mihanblog.com/post/105 سرباز وطن کلیپ اول :کلیپ به زودی مرگ - توهین به امام هادی (علیه السلام )کلیپ دوم :حامیان شاهین نجفی مرتد چقدر مسلمانند؟ به هیچ وجه از دست ندید. کلیپ اول :

کلیپ به زودی مرگ - توهین به امام هادی (علیه السلام )
کلیپ دوم :

حامیان شاهین نجفی مرتد چقدر مسلمانند؟
به هیچ وجه از دست ندید.
]]>
همکاری دوباره تهیه‌کننده و کارگردان «آژانس شیشه‌ای» 2012-05-16T12:53:24+01:00 2012-05-16T12:53:24+01:00 tag:http://toluefajr14.mihanblog.com/post/104 سرباز وطن  حاتمی‌کیا در تکاپوی ساخت فیلم سینمایی شهید چمران «ابراهیم حاتمی‌کیا» مشغول پیش‌تولید فیلم سینمایی «چ» درباره شهید مصطفی چمران است  «ابراهیم حاتمی‌کیا» در حال حاضر مشغول امور پیش‌تولید فیلم سینمایی «چ» ‌درباره شهید چمران است.حاتمی‌کیا در پروژه «چمران» سراغ دو روز و دو شب از زندگی شهید چمران رفته است و از روز بیست و پنجم تا بیست و هفتم مرداد 1358 زندگی شهید چمران را روایت کرده است.چندی پیش ابراهیم حاتمی‌کیا برای بازبینی لوکیشن در منطقه اورامانات کردستان حضور داشت. این فیلم با  حاتمی‌کیا در تکاپوی ساخت فیلم سینمایی شهید چمران 
«ابراهیم حاتمی‌کیا» مشغول پیش‌تولید فیلم سینمایی «چ» درباره شهید مصطفی چمران است

 «ابراهیم حاتمی‌کیا» در حال حاضر مشغول امور پیش‌تولید فیلم سینمایی «چ» ‌درباره شهید چمران است.

حاتمی‌کیا در پروژه «چمران» سراغ دو روز و دو شب از زندگی شهید چمران رفته است و از روز بیست و پنجم تا بیست و هفتم مرداد 1358 زندگی شهید چمران را روایت کرده است.

چندی پیش ابراهیم حاتمی‌کیا برای بازبینی لوکیشن در منطقه اورامانات کردستان حضور داشت.

 

این فیلم با حمایت بنیاد سینمایی فارابی و به تهیه‌کنندگی مهدی کریمی ساخته خواهد شد.

]]>